Kredi ve Banka Haberleri
Zorunlu Trafik Sigortasında Tavan Fiyat Uygulaması
0

Trafik Sigortasında yapılan yüksek fiyatlı tarifeler ile ilgili önemli adım atılmaya başlandı. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yaptığı açıklama ile Hazine Müsteşarlığınca sigorta sektörünün lehine atılan bütün iyi niyetli adımlara rağmen, zorunlu trafik sigortası fiyatlarının makul seviyelere düşmemesi nedeniyle tavan fiyat uygulaması aldıklarını açıkladı.

Yapılacak bu uygulama ile motorlu araçlara yapılan zorunlu trafik sigortasının primlerinde yüzde 30 oranında indirim sağlanacak ve yeni trafiğe çıkacak olan araçlar için ise ortalama indirim oranı yüzde 40 olacak.

Zorunlu Trafik Sigortası ile ilgili yaptığı açıklama ile hem vatandaş için hem de sigorta sektörü için makul tutarların önemli olduğunu belirtirken, poliçeye girmeyen bazı risklerin yargı kararıyla kapsama içerisine alındığı, ödenen maddi ve manevi tazminat tutarlarının arttığını söyledi. Bu artış ile poliçe primlerinin artış gösterdiğini, bu artışın kaçınılmaz olduğunu, bu sektörün rahatlaması için bazı yasal düzenlemeler yapıldığının altını işaret etti. Yapılan çalışmalarda primlerin tutarlarında düşüş yaşanmış olsa da yeteri kadar düşmenin sağlanamadığını, vatandaşların düşük primlerden faydalanması için gerekli şartların oluşturulmaya çalışıldığını ancak vatandaşlardan yine yüksek olduğundan bahisle şikâyetler aldıklarını söyledi.

Yapılan incelemeler neticesinde sigorta şirketlerinin riskli gördükleri kişileri sigorta etmekten kaçındıkları için yüksek oranlarda prim talep ettiklerinin tespit edildiğini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ