Kredi ve Banka Haberleri
Ziraat Bankasından Satılık İkinci El Araçlar
0

Günümüzde yaşanılan her olay bir ders niteliğinde sürekli karşımıza çıkacak olan acı ve tatlı hikayeleri beraberinde getirir. Bizler birer canlı olarak bu durumdan nasıl dersler çıkarabiliriz kişiden kişiye değişiklik gösteriyor.

Bire bir böyle bir vaka içerisine girmemiş olmamız zamanla girmeyeceğimiz anlamına gelmez. Yada piyasanın ekonomik durumu ve şartları bizi istemediğiniz bir noktaya taşır ki vakti zamanında çok iyi durumda iken aldıklarımız istenmeyen sebeplerle son bulabilir.

Ziraat Bankası İkinci El Araçları

Taşıt Kredisi kullanımı sonrası geri ödemesi sağlanmamış araçların satışı farklı illerde ve şubelerde bulunsa da merkezi sistem üzerinden e-ihale yoluyla yapılıyor. E-ihaleye ve sistem üzerinden fiyat verebilmemiz için ise herhangi bir Ziraat Bankasından başvuru yapmanız yeterli oluyor.

İhale İçin İstenilen Belgeler

Ziraat Bankasından satılık ikinci el araç alımı yapmak isteyen kişilere gerçek kişi ise nüfus cüzdanı yeterli. Fakat ticari bir kuruluş ise ticaret sicil tasdiknamesi, şirketin yetkililerine ait noter tasdikli imza sirküleri ve yetkili olduğuna dair şirket belgesi yeterli oluyor.

İhale Nasıl Yapılıyor?

2. El Taşıt ihalesine başvuru yapan kişi ve firmalara SMS yolu ile sisteme girebilmek için kullanıcı adı ve şifre gönderiliyor. Kullanıcı isterse bu adım için e-mailini kullanabilir. https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/login.intengo adresinden şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra araca belirtilen muammen bedelin üstünde ya da fiyat verilmişse ve almak istiyorsanız verilen fiyatın üstü teklifte bulunabilirsiniz.

Araç Hakkında Nasıl Bilgi Alırım?

Sisteme giriş sonrası mevcut satılık olan araçları online olarak fotoğraflarına bakabiliyor ve özelliklerini inceleyebiliyorsunuz. Hatta aracın hangi il de ve şubede olduğuna bakarak girip aracı yerinde inceleyebilirsiniz. Burada aracın plakasından yola çıkarak teknik olarak kazası olup olmadığına bakabilirsiniz. Ayrıca banka şube görevlisinden telefon ile Ziraat Bankasından satılık ikinci el araçlar hakkında bilgi alabilmenizde mümkün.

Alacağım Araca KDV Öder miyim?

İhale için süre bitimi sonrası araca en yüksek fiyatı veren kişide ihale kalmış oluyor. İhaleyi kazanan kişi Ziraat Bankasının KDV mükellefi olmamasından dolayı yeni bir vergi ödeme yükümlülüğü bulunmuyor. Buradaki satış sonrası bankanın size vereceği ödeme dekontu işlemler için yeterli oluyor. Burada alıcı noter ve plaka masraf gibi giderleri ödemekle yükümlü.

Ticari olarak beklentilerimizi tüm umutlarımızla yeşertmemizin ardından borca girerek yatırım yaptığımız hususlardan biri taşıt kredisi ile araç satın almaktır. Taşıt kredisini kullandığımız bankalara ipotekle aldığımız bu kredinin geri ödemelerini zaman içerisinde yapamaz hale gelebiliriz. Bu durumda bankanın yapacağı işlem ise verdiği paranın karşılığını alabilmek için araca el koymak ve satışa çıkarmak olacaktır.

Ziraat Bankasından Satılan Araç Fiyatlarından Örnekler

Her ne kadar banka zaman zaman araç listesini güncelliyor, yeni araçlar ekliyor olsa da sizlere bazı araçların fiyatları hakkında örnek vermek isteriz.

2012 Renault Fluence 39.000

2012 Renaul Fluence 42.000

2011 Fiat Doblo 24.000

2003 Mercedes Sprenter 24.000

2012 Citroen Nemo 28.500

2014 Ford Connect 35.000

2011 Peugeot Bipper 29.500

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ