Kredi ve Banka Haberleri
Yatak Tüketici Kararı
0

Şikayet Konusu              : Ayıplı Ürün

Şikayet Tarihi                : 20.07.2015   

Olayın Özeti: Tüketici, 15.07.2015 tarihinde …… Mobilya Day. Tük. Mal. Dağ. Paz. ’den 1.180,02 TL bedelle yatak satın aldığını, ancak söz konusu ürünün yaylarının çöktüğünü ve sağlık açısından rahatsız ettiğini, bu sebeple söz konusu ürünün geri alınarak fatura bedelinin tarafına iade edilmesi yönünde karar verilmesini arz ve talep etmektedir.

Şikayet Edilenin Savunmasının Özeti: İlgili firmadan 22.07.2015 tarihli yazımızla savunma istenmiş, ilgili firma savunmasında özetle; ‘‘söz konusu üründe ayıp-kusur bulunmamaktadır. Müşterinin kendi isteğine ve bütçesine uygun olan ürünleri görerek ve bilerek satın almış bulunmaktadır. Ürünlerimizin hiçbirinde ayıp-kusur bulunmadığı ve ürünü belli bir süre kullanılıp değiştirmek istemektedir. Firmamız tarafından yapılan incelemede müşteriye sattığımız üründe herhangi bir yıpranma, yay çökmesi, yırtılma gibi sorunlar görülmemiş olup, tamamen tüketicinin haksız başvurusundan kaynaklanmaktadır. Takdiri yüce makamınıza bırakıyoruz’’ şeklinde cevap vermiştir.

İnceleme ve Gerekçe: Tüketicinin dosya ve ekleri ile ilgili firmanın savunmasının incelenmesinden sonra …. Atatürk Teknik Meslek Lisesi Mobilya ve İç Mekan Tasarım Alanı Uzman Öğretmeni bilirkişi olarak görevlendirilmiştir. Bilirkişi raporunda özetle; incelemeye konu yatak ile ilgili yaptığı inceleme sonucunda herhangi bir sorun görmediği, yatakta bir problem olmadığı, yaylarının ve görünüşünün sağlam olduğu yönünde verdiği rapor doğrultusunda aşağıdaki hüküm kurulmuştur.

Hüküm: Tüketicinin talebinin reddine;  itirazı kabil olmak üzere karar verildi.

Yayları çöken yatak tüketici kararı, yayları çöken yatak tüketici hakem heyeti kararı, yayları çöken tüketici hakem heyeti karar örneği, red karar örneği, tüketici kararı, tüketici hakem heyeti karar örneği

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ