Kredi ve Banka Haberleri
Uzman Erbaş Alımı Yapılacak
0

Jandarma Genel  Komutanlığı ihtiyacı bulunan personel eksikliğini gidermek üzere uzman erbaş alımı yapacağını açıkladı. Devlet Personel Başkanlığının sitesinden yapılan açıklamalarda; Lise ve dengi okul mezunu, askerlik görevini yapmış ya da silahaltında hâlâ görevini yapan kişilerin başvuracağı, terhislerinin bitiminden itibaren üç yıldan fazla geçmeyen kişiler başvuru yapabilecek.

Uzman Erbaş olabilmek için başvurmak isteyen adaylar internet üzerinden internet Explorer tarayıcısı ile 29 Mayıs ile 30 Haziran tarihleri arasında yapabilecek. Başka tarayıcıların kullanılmaması gerekiyor.

Ön başvuru yapılmasının ardından asıl başvuru istenen belgeler ile sınava gelinecek ve belgeler kayıt kabul anında kurula teslim edilecektir.

Uzman Erbaş  Başvuru Şartları

Başvuruda bulunmak isteyenler Türk Vatandaşı, 25 yaşını geçmemiş, lise ve dengi okul mezunu, sevk edildikleri hastaneden Komando Uzman Erbaş Olur kayıtlı sağlık raporu almalıdırlar. En az 164 cm boyundaki adayların kiloları ise boylarına göre değişkenlik gösteriyor.

Ön başvuru sonrası sınava kabul edilen adaylar Jandarma Ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında yazılı sınav, bedeni yetenek sınavı, mülakat, sağlık raporu, güvenlik soruşturması ve sınav aşamalarından geçerek alımı yapılacaktır.

Sınav merkezi ile tarih ve saati ise 17 Temmuz tarihinde açıklanacağı belirtildi.

Uzman Er alımı için ayrıntıyı  http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?8e83755e-345e-482a-b5e2-4e4b6a324c3c adresinde inceleyebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ