Kredi ve Banka Haberleri
Unutulan Banka Hesabı Ne Olur?
0

Normal günün çok hareketli olması bazı şeyleri unutmaya yol açabilir. Bu unutulanlardan birisi banka hesaplarıdır. Günümüzde birçok banka var ve bu bankalardan birinde açtığımız hesabımızı kullanmadığımız takdirde kapattırmayı unutabiliriz. Bazı bankalar banka hesaplarından hesap işletim ücreti alırlar. Eğer kişi hesabını kapattırmazsa bankalar bu hesap işletim ücretini kesmeye devam edebilir. Bu karşınıza borç olarak çıkabilir.

Bankadaki hesabınızı kapattırmayı unuttuğunuz takdirde banka 4 yıl boyunca hesabınıza hesap işletim ücreti yansıtır. Çünkü kurallar gereği bankalar bir hesabı ancak 4 yıl boyunca kullanılmazsa kapatabilir. Hesabını 4 yıl sonra kendiliğinden kapanır ve bu süre zarfından biriken hesap işletim ücretini banka hesabın sahibinden tahsil eder.

Bankadaki hesabınızın biriken hesap işletim ücretini ödemediğiniz takdirde banka tarafından takibe düşebilirsiniz. Hatta işlemin sonunda hacze bile gidebilirsiniz.

Bankanız hesap işletim ücreti almıyorsa ve hesabınızda para varsa bu para maksimum 10 yıl boyunca banka tarafından tutulmaktadır. Bankada unuttuğunuz parayı geri almak için bu süre zarfında bankaya giderek paranızın size iadesini talep edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ