Kredi ve Banka Haberleri
Ucuz İnternet Müjdesi
0

Akıllı Şehir Uygulamaları ile birlikte Türkiye’nin Dijital Kimliğe bürünmesi adına elektrik ve su kadar önem arz eden internet ağını genişletme çalışmaları devam ediyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca yapılan çalışmalar neticesinde ülkenin önde gelen internet sağlayıcılarından Türk Telekom telefon hattı olmasına rağmen hiç internet kullanmayan yaklaşık 2 milyon abonesine uygun ücretle internet hizmeti sağlayacak. Bu çalışmalara ise “İnternetsiz Ev Kalmasın” seferberliği parolasıyla hareket edilecek.

Günümüzde her şey internet üzerinden gerçekleştirilmesine, bilgisayarların ceplere kadar girmesine rağmen yeteri kadar bu hizmetten yararlanmayan aboneler bulunduğu bilinmektedir. Bu haktan mahrum kalan vatandaşlara ulaşmak adına yetkililer gerekli hazırlıkları yapmaya başladı.

Bakanlıkça hazırlanan “Akıllı Şehir” projeleriyle vatandaşa çok yakın olan devlet kurumları engelli vatandaşlar içinde kolaylıklar sağlayacak şekilde geliştirildi. Böylelikle kamu kurumlarına daha hızlı ulaşan vatandaşlar yakıttan ve enerjiden tasarruf sağlayacak. Bu anlamda ilk adımlardan biri de Kars ilinde atıldı. Daha önce Antalya ve Karamanda başlayan uygulama ile ayrıca Kars’ta mobil ile şehrin tanıtımı gerçekleştirilirken, fiber kent olma yolunda önemli adımlarda atılmış durumda.

Sesli adımlar uygulamaları kapsamında ayrıca görme engelli vatandaşlara kapalı alanlarda yardım ve ses gerekmeden dolaşıp ihtiyaçlarını giderme olanağı sağlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ