Kredi ve Banka Haberleri
Trafik Sigortası Tavan Fiyatları Belli Oldu.
0

Merakla beklenen Trafik Sigortalarında tavan fiyat uygulaması sonrası sürücülerin ne kadar ücret ödeyeceği netlik kazandı.

Trafik sigortalarında basamak getiren yeni uygulama ile trafiğe ilk kez çıkacak kişinin sigorta bedeli otomobil için üst sınır bedeli 807 lira olacak.

Yıllar bazında hiç hasarı bulunmayan kişilerin prim ücreti 7. Basamakta ise 443 ile 470 lira arasında, diğer sürücüler ise hasarlarına göre 564 ile 686 lira arasında ödemeleri bekleniyor.

Ancak çok hasarlı sürücüler 2 bin 137 liraya kadar prim borcu ödemek zorunda kalabilir.

Yeni düzenleme sonrasında iller arasında fiyat farkı olayı da tarihe karışacağı bekleniyor. Yeni fiyatların 2017 sonuna kadar geçerli olacağı diğer bilgiler arasında.

Ancak sürücülerin en çok merak ettiği konu ise 12 Nisan tarihinde başlayacak olan tavan fiyat uygulaması sonrası geriye dönük prim farkı ücretinin alınıp alınamayacağıydı. Bu anlamda üzücü haber Hazine’nin yayımladığı genelge ile geldi ve sürücülere prim iadesinin sağlanmayacağı açıklandı.

Yeni uygulama ile yaklaşık yüzde 20-30 aralığın da indirim sağlanırken yedi basamak sistemi ile ilk kez trafiğe çıkan kişi 7. Basamaktan prim ödeyecek. 3 yıl üst üste kaza yapanlar sigorta primini yüzde yüz elli zamlı olarak ödeyecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ