Kredi ve Banka Haberleri
Sözleşmeli Öğretmen Mülakat Yerleri Açıklandı.
0

15 Temmuz sonrası devlet kadrolarının temizlenmesiyle açığa çıkan sözleşmeli öğretmen alımları için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) mülakat yerleri hakkında açıklama yaptı.

Mülakata katılacak öğretmenler MEB internet sitesinin http://www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu/diger/Sy/2017 /sozlu_mulakat_yer/Ss Frm.asp adresinden T.C. Kimlik numarası girerek sorgulama yapabilecekler.

15-21 Mart tarihleri arasında ön başvuruların alınmasından sonra merakla mülakat tarihini ve yerlerini açıklanması bekleyen öğretmenlere gerekli duyurunun 27 Mart’a yapılacağı belirtilmişti. Ancak bugün (28 Mart) mülakat yerleri hakkında paylaşımda bulunuldu.

Yapılacak mülakatlar sonrası Sözleşmeli Öğretmen olarak 20 bin 127 personel alınacak. Ön başvuru sırasında aranan şartlarda öğretmenler KPSSP 10 ve KPSSP121 puan sıralamasına göre mülakata çağrılacaklar. Alınacak öğretmen sayısının üç katı mülakata çağırılacak.

Mülakat sonrası öğretmenlerin atanabilmesi için en az altmış puan almaları yeterli olacak. Aldıkları puanlara göre tercih sonrası ile yerleştirmeler itiraz için gerekli sürenin beklenmesinin ardından  gerçekleştirilecek.

Tercihlerin Haziran ayında yapılması bekleniyor. En fazla kontenjan 3570 kişiyle sınıf öğretmeni kadrosuna tanındı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ