Kredi ve Banka Haberleri
Sandıkta Görevliler Ne Kadar Ücret Alacak?
0

Yapılacak referandum ile birlikte sandıkları başında görevli bulunan sandık üyelerinin ücretleri de kesinleşti. Bu anlamda binlerce sandıkta görevli milyonlarca kişi görevi karşılığında ne kadar ücret alacağını merak ediyordu.

İlçe Seçim Kurulları sandıklarda görevli personelin tebliğini yapmasının ardından kendisine görev çıkan kişiler kendilerini şanslı hissedenler arasında. Yüksek Seçim Kurulu 09.01.2017 tarih ve 2017-15 sayılı karar ile verilecek ücretleri belirlemiş durumda.

Burada en çok  İl ve İlçe Seçim Kurullarınca görevlendirilenlerin ücretleri merak edilir durumda. Görev ücretleri yevmiye üzerinden hesaplanarak verilecek. İl Seçim Kurulu başkanları ve Üyelerinin yevmiyesi 96 lira, İlçe seçim kurulu üyeleri 81 lira, Seçim Müdürleri 92 lira, katipler 87 lira, görevli hizmetliler ise 81 lira alırken askı görevlileri, memurlar, şoförler 76 lira alacaklar.

Sandık başkanları 90 lira yevmiye ile eğitime katılırlarsa 270 lira, üyeler 162 lira alacaklar. Bina sorumluları ise 90 lira ile 270 lira alırken eğitime katılanlar üç yevmiye, katılmayanlar ise iki yevmiye alabilecek.

Eğitim gören siyasi partili sandık üyesi iki yevmiye, verilmeyenler bir yevmiye, siyasi parti üyelerine ise bir gündelik ödenecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ