Kredi ve Banka Haberleri
Sahte HGS Uygulamasına Dikkat
0

Yeni bir dolandırıcılık türü, sahte android uygulaması olan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ile ilgili PTT’den yazılı açıklama yapıldı.

PTT’nin aktif olarak hizmet verdiği HGS’nin, cep telefonu işlemcisi olan android uygulamalarında sahtesinin yapılarak kredi kartı bilgilerinin ve telefonda kayıtlı verilerin çalınması amaçlandığını, bu tür uygulamalara itibar edilmemesi gerektiği açıklandı.

PTT yaptığı yazılı açıklama da; “Hizmet sunumunda önem verdiğimiz önemli kriterlerden birisi olan şirketimize güven unsurunu zedelemeye yönelik bahsi geçen sahte yazılımların ‘Google Play’den kaldırılması için gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Şirketimiz müşterilerinin bu uygulamaları kullanmamaları ve söz konusu yazılım kullanıcılarının da sahte yazılımı telefonlarından kaldırmaları gerekmektedir” denildi.

Müşterilerinin mağdur olmaması açısından gerekli adımları atan PTT, daha öncede müşterilerinin geri dönüşleri neticesinde PTT markası ve logosu ile hazırlanan oltalama mailler gönderildiğini tespit etmiş yanıltıcı faaliyetlere itibar edilmemesini istenmişti. Bu sebeple vatandaşların e-posta’yla gelen linklere tıklanılmaması gerektiği, müşterilerin güvenlikleri açısından elzemdir denilmekteydi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ