Kredi ve Banka Haberleri
Rus Turistler Yine Antalya Diyor.
0

Dönem dönem turistlerin tatil yeri açısından yaptıkları tercihlere göre yapılan analizlerde olduğu gibi Mart ay’ı itibariyle yüzde 32’lik pay ile Türkiye yine ilk sırada yer aldı.

Rusya’da faaliyet gösteren Federal Turizm Ajansı tur operatörlerine dayandırarak verdiği derlemelere göre yapılmış olan rezervasyonların en çok kısmının yapıldığı yer olarak Türkiye favori tatil yeri olacağı belirtildi.

Rusya’dan Türkiye tatili için rezervasyonlar 2015 yılından sonra artarken, Avrupa’dan ise azalma eğilimine girdi. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliğince yapılan açıklamaya göre Avrupa’dan gelecek turist sayısında yüzde 30 oranında düşüş yaşandığı belirtildi.

Ocak Ay’ında Antalya’yı Mesken Tuttular.

2016 yılındaki turist sayısındaki önemli düşüş yaşanmasının ardından 2017 yılı Ocak ay’ında Antalya’ya havayolu ile gelen turist sayısı 87 bin oldu.

Rusların gözde tatil cenneti Türkiye, mekanı ise Antalya olarak göz dolduruyor. Her yıl yaklaşık 30 milyon Rus’un yurt dışı tatili yaptığı düşünüldüğünde, soğuk kış günlerinden yazın sıcak tatil günlerine gelenler deniz, kum ve güneşin tadına on onbeş gün süre ile doyuyorlar. Genel olarak düşük yıldızlı otelleri tercih eden Ruslar, paket tatil ile geldikleri ülkemizde aquapark, animasyon ve disko gibi hizmetlerin olmasını önemsiyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ