Kredi ve Banka Haberleri
HD Uydu Alıcısı Tüketici Kararı
0

Olayın Özeti: Tüketici, 08.03.2010 tarihinde …………dan 420,00 TL bedelle almış olduğu ….HD cihazının anakartının arızalandığını, garantisi bitmiş olduğundan ilgili firmaya ücretini ödeyerek anakartının değişimini talep ettiğini, ancak anakart parçasını yetkili servis temin edemediğini ve sorununun çözülemediğini, bu sebepten dolayı ödemiş olduğu ürün bedeli olan 420,00 TL’nin tarafına iade edilmesi yönünde karar verilmesini arz ve talep etmektedir.

Şikayet Edilenin Savunmasının Özeti: İlgili firmadan 31.12.2014 tarihli yazımızla savunma istenmiş, ilgili firma savunmasında; ‘‘….. tarafından onay alınmadan tarafımızdan ürünle ilgili ana kart veya cihaz değişimi yapılamaz. Ürün değişimi veya ana kart değişimi yapılsa bile …….. ürünü olmasından dolayı kullanılamaz. Müşterimiz …… ile yaptığı anlaşmada satın almış hizmetin bilgileri tarafımızda bulunmadığından dolayı müşterimizin …….. ile görüşüp gerekli onayları alması gerektiği işlemlerin yapılabileceği bilgisi verilmiştir. ………. tarafından müşterimizin talebi doğrultusunda bilgi tarafımıza iletilmediği için ürün işlem yapılmadan müşterimize yapılacak işlem bilgileri iade edilmiştir’’ şeklinde cevap vermiştir.

 İnceleme ve Gerekçe: Tüketicinin dosya ve ekleri ile ilgili firmanın savunmasının incelenmesinden sonra mağaza satışlarında keyfi cayma hakkı mümkün olmadığından/üründe de ayıp bulunmadığından aşağıdaki hüküm kurulmuştur.

Hüküm: Tüketicinin talebinin reddine, itirazı kabil olmak üzere karar verildi.

NOT: 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun 70. Maddesi’nin 3. fıkrası uyarınca taraflar, Hakem Heyeti kararlarına karşı, tebliğden itibaren 15 gün içerisinde Tüketici Hakem Heyetinin bulunduğu yerdeki Tüketici Mahkemesine itiraz edebilirler.

Mesafeli satış tüketici hakem heyeti karar örneği, Mesafeli satış tüketici hakem heyeti karar, mesafeli satış kararı, mesafeli satış uydu cihazı, uydu cihazları mesafeli satış kararı, tüketici hakem heyeti mesafeli satış kararı

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ