Kredi ve Banka Haberleri
Memur ve Memur Emeklilerine Bayram İkramiyesi
Yazar: - 26 Temmuz 2017
4
0

Milyonlarca memurun üyesi olduğu Memur-Sen ve Türkiye Kamu-Sen yıllardır gündemde olan ancak bir türlü sonuç alınamayan ikramiye taleplerini toplu sözleşme öncesi yineledi. Memur ve Memur emeklilerinin bayramda ikramiye alabilmeleri için yetkili sendika Memur-Sen ilk adımı, yaptıkları teklif ile attı. Ağustos ay’ında gerçekleştirilecek olan ve 2018-2019 yıllarında memurların ve emekli memurların mali ve sosyal hak talepleri belirlenecek olan topla sözleşme öncesi sendikaların istekleri sonucu alınacak çok sayıda karar merakla bekleniyor.

Her yıl Kurban ve Ramazan bayramlarında Dini Bayram İkramiyesi ödemesinin yapılmasını isteyen Memur-Sen talebinde bu ikramiyenin ise bin 915 lira olmasını masaya taşıyacak. Şimdiden çıkacak sonucu merak eden çalışanlar ise toplantının yapılmasını beklemeye başladı.

Çıkacak müjdeli haber ile 5,1 milyon memur ve emeklilerine önümüzdeki Kurban bayramı öncesi ikramiye alma fırsatı doğmuş olacak. Tabi toplantıda böyle bir karar alınması durumunda ne zaman başlayacağı da önemli bir husus.

Memur-Sen Devlet Personel Başkanlığına sunduğu 27 maddelik toplu sözleşme teklifleri arasında memurlar için önemli ekonomik ve sosyal artışları içeren isteklerini belirtmişti.Alt
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ