Kredi ve Banka Haberleri
Maliye Bakanlığından Kritik Uyarı Yapıldı.
0

Telefonla arayarak vatandaşlardan para sızdırmak için dolandırıcılık yapanlar için bir uyarıda Maliye Bakanlığından geldi. Duyumlar neticesinde Maliye Bakanlığı’ndan dolandırıcılık Uyarısı Yapıldı. Yapılan açıklamada “bazı şahısların” vatandaşları telefonlardan arayarak MASAK incelemelerinde adının geçtiğini, söz konusu işlemlerde işlerinin çözebilecekleri vaadiyle vatandaşlardan para istendiğine dair duyumlara ulaşıldığı belirtildi.

Dolandırıcılık amacıyla belirsiz kişilerce yapılan bu aramalara vatandaşların itibar etmemeleri istenilirken, kendilerine bu şekilde talep gelmesi durumunda yetkililere bilgi verilmesi gerektiğinde Cumhuriyet Başsavcılığına şikâyette bulunabileceği belirtildi.

Maliye Bakanlığı şikayetleri kendi mevzuatı içerisinde değerlendirmeye alarak yetkili makamlar tarafından gerekli işlemler yapılacaktır” denildi.

MASAK Nedir?

Oluşan suç gelirlerinin aklanması, terörün finansmanıyla mücadele etmek için ve bu suçları işleyenlerin tespitinin sağlanması adına gerekli araştırma ve incelemeyi yapmak üzere kurulan, Maliye Bakanlığına bağlı Mali Suçları Araştırma Kuruludur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ