Kredi ve Banka Haberleri
Kredi Faiz Oranlarındaki Düşüş Ne Zaman Olur?
0

Tüm ülke ekonomilerinde zamanla faizlerde artış yaşanabiliyor. Zira dünyanın en güçlü ülkesi olarak görünen ABD’de son yıllarda merkez bankası tarafından yani FED tarafından faiz artırımlarına gidiliyor. Bu artış ekonomi kurmaylarınca gerekli görülüyorsa yapılıyor. Yani olması gereken oluyor. Bu nedenle önüne geçmek pek mümkün değil.

Hem küresel ekonomi hem Türkiye’de oluşan ekonomik durumlar neticesinde ülkemizde de faiz oranlarında artış yaşandı. Bu artış ile döviz kurları da arttı ki Merkez bankası gerekli adımı faiz artırımı ile attı. Bu durum döviz kurlarının yükselmesini engellerken bankacılık sektörü de yakından etkilendi. Bu durumlar elbette çok normal.

Atılan faiz artırımı neticesinde yatırım yapmak isteyen, paraya ihtiyacı olan yada ev ve taşıt alımı arayışında olan kişilerin beklentileri kredi faizleri ne zaman düşer sorusunun cevabı oldu. Bu alımların yapılacağı sektör tarafından da  merakla beklenen faiz indirimleri için ekonomi uzmanları yeni senaryolarını sürekli ekler haline geldi.

Hızlı yükselen kredi faizleri olması gerektiği seviyelere gerilemesi için biraz zamana ihtiyaç duyar. Bu zaman aralığı güncel olarak ne kadar bilinmez fakat kısa süre içerisinde önemli seviyelerde gerilediğini söylemek yanlış olmaz. İhtiyaç kredilerinde faiz oranları bu gerilemelerden nasibini alan ürünlerden. Size örnek olarak Abank kredileri hakkında bilgi vermek istedik.

ABank ihtiyaç kredisi 2019

İhtiyaç kredisi faiz oranlarının 2018 yılı içerisinde çok fazla artmasından sonra ABank’da kredi faiz oranlarında artırıma gitti. Bu yüzden kredi faiz oranları konusunda merak ettiğini ABank ihtiyaç kredisi hakkında siz değerli okurlarımıza buradan bilgiler sunmak istiyoruz.

ABank ihtiyaç kredisi vade sayısı

İhtiyaç kredisi türlerinde faiz oranlarının artmasından sonra bankaların aldığı karardan sonra vade sayılarının 36 aya kadar düşürüldüğünü belirtelim 48 aydan 36 aya düşen vade sayısından sonra, artan faiz oranlarına rağmen ödenecek olan yüksek faizler daha çok faiz ödemenize neden olacaktır. Ancak buna rağmen sizlere en çok tercih edilen ABank 10 Bin TL ihtiyaç kredisi türü hakkında bilgiler sunalım.

ABank 10 Bin TL ihtiyaç kredisi

ABank üzerinden 10 Bin TL ihtiyaç kredisi çekmek istediğiniz zaman bankanın sizlere sunmuş olduğu faiz oranı %2,65 olarak dikkat çekmektedir. 10 Bin TL çekmek istediğiniz zaman ve vade sayısı bakımından 36 ay vade yaptığınız zaman bankaya toplamda geri ödemek zorunda olduğunuz ücretin 16 Bin 987 TL olduğunu belirtelim. Yani 3 yıl için yani 36 ay vade için toplamda 10 Bin TL için geri ödemek zorunda olduğunuz faiz ücreti 6 Bin 987 TL olarak karşımıza çıkmaktadır.

Masraf olarak ise bankanın sizlerden talep edeceği 52 TL bir kredi masrafı bulunmaktadır. aylık ödeme planı olarak ise 10 Bin TL için 36 ay boyunca 470 TL taksit ödeyeceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ