Kredi ve Banka Haberleri
Arızalı LED TV Tüketici Kararı
0

Şikayet Konusu                : Ayıplı Ürün   

 Şikayet Tarihi                 : 04.11.2015 

 Olayın Özeti: Tüketici, 21.06.2015 tarihinde ………..İç ve Dış Tic. A.Ş..’den 1.599,00 TL bedelle LCD ekran televizyon satın aldığını, ancak söz konusu ürünün arızası sebebi ile servis geldiğini, aldığa led tv de güncelleme yapıldığını, daha sonra tekrar aynı sebepten dolayı arızalanması sebebi nedeni ile değişim talebinde bulunduklarını, kendisinin bunu kabul etmediğini, bu sebeple söz konusu ürünün geri alınarak fatura bedelinin tarafına iade edilmesi yönünde karar verilmesini arz ve talep etmektedir.

 Şikayet Edilenin Savunmasının Özeti: İlgili firmadan 05.11.2015 tarihli yazımızla savunma istenmiş, ilgili firma savunmasında özetle; ‘‘mağazalarımızda satışı gerçekleştirilen ürünlerin satış sonrası hizmetleri ürünün distribütörü veya üreticisi tarafından belirlenen yetkili servisler tarafından verilmektedir. Müşteri memnuniyetine verilen önem ……….  firmamız hizmet anlayışının temelini oluşturduğundan ………..üretici firma olmamasına rağmen, müşterilerinin memnuniyetini sağlamak adına servis hizmetleri konusunda operasyonel destek sağlamaya çalışmaktadır’’ şeklinde cevap vermiştir.

İnceleme ve Gerekçe: Tüketicinin dosya ve eklerinin incelenmesinden sonra ……. Atatürk Teknik Meslek Lisesi Elektronik Öğretmeni bilirkişi olarak görevlendirilmiştir. Bilirkişi raporunda özetle; şikayete konu televizyonu incelemek için tüketiciyi aradığını, ancak tüketicinin şikayetinin çözümlendiği yönünde verdiği beyan verdiğini, bu yüzden tv de gerekli inceleme yapılamadığı doğrultusunda, aşağıdaki hüküm kurulmuştur.

Hüküm: Şikayete konu ürünle ilgili inceleme yapılamadığından karar verilmesine yer olmadığına, itirazı kabil olmak üzere karar verildi.

Karar verilmesine yer olmayan tüketici kararı, karar verilemeyen tüketici kararı, karar verilemeyen tüketici hakem heyeti kararı, arızalı lcd tv tüketici kararı, lcd tv güncellenmesi tüketici kararı, alınan led tv tüketici kararı, led tv kararı, led tv tüketici hakem heyeti kararı, müşteri memnuniyetini sağlama

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ