Kredi ve Banka Haberleri
Kablolu TV Tüketici Kararı
0

Şikayet Konusu              :Ayıplı Hizmet

Şikayet Tarihi                :28.10.2015          TC: 250 997 300 72

Olayın Özeti: Tüketici, …..  Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş.’nin abonesi olduğunu, ancak izlemiş olduğu TV programlarının mahkeme kararı olmaksızın ve bilgi verilmeden yayından kaldırılması üzerine haber alma hakkının kısıtlanmasından dolayı taahhütlü imzalamış olduğu Kablo Hizmetleri Sözleşmesini iptal ettirdiğini, sözleşmeden doğacak her türlü cezai müeyyyideyi, tarafına teslim edilen uydu alıcı, kablosuz modem ücretini kabul etmediğini, her türlü yasal haklarının saklı kalması şartıyla gereğinin yapılmasını talep ve arz etmektedir.

Şikayet Edilenin Savunmasının Özeti: İlgili firmadan 23.10.2015 tarihli yazımızla savunma istenmiş, ilgili firma savunmasında özetle; ‘‘şikayet konusunda inceleme ve karar verme yetkisi BTK Tüketici Hakları Yönetmeliği 13. Maddesi doğrultusunda; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na aittir. Şikayeti olan aboneler Bilgi Teknolojileri Kurumu Tüketici Hakları Daire Başkanlığı, Tüketiciler ile ilişkiler Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekmektedir’’ şeklinde cevap vermiştir.

İnceleme ve Gerekçe: Tüketicinin dosyası ve ekleri ile ilgili firmanın savunmasının incelenmesinden sonra; şikayet edilenin tüketiciyi yanlı bilgilendirdiği ve bu hususun sözleşmeye aykırılık teşkil ettiği anlaşıldığından aşağıdaki hüküm kurulmuştur.

Hüküm: Tüketicinin talebinin kabulüne

  • Abonelik sözleşmesinin iptaline ve tüketici adına varsa çıkarılan cayma bedeli, modem ücreti vb. ücretlerinin şikayet edilen tarafından iptaline,
  • 6502 Sayılı Kanunun 70. Maddesinin 7. Fıkrası uyarınca, şikâyet dosyası için yapılan 30,00 TL tebligat ücretinin şikâyet edilen tarafından ödenmesine, şikâyet edilenden işbu 30,00 TL’nin 6183 Sayılı Yasa uyarınca tahsili için karar örneğinin şikâyet edilenin bulunduğu yerdeki Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğüne tebliğine, ödendiğine ilişkin alındı belgesi veya muhasebe işlem fişinin aslının veya noter onaylı örneğinin …….. Hakem Heyeti Başkanlığına iletilmesine, itirazı kabil olmak üzere karar verildi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ