Kredi ve Banka Haberleri
İki Otomobil Devi Araçlarını Geri Çağıracak.
0

Ülkemizde ve dünya’da önemli bir satış ağına sahip Hyundai Motor Co ve Kia Motors Corp, satışı gerçekleşen araçlardaki motor sorunları nedeniyle memleketi olan Güney Kore’deki araçlarını geri çağırmayı planlıyor.

Ortak olarak hareket eden ve teknik olarak aynı özelliklere sahip iki şirket, olası bir motor durmasına neden olan imalat hatasındaki problem nedeniyle 171 bin 348 aracı geri çağıracakları belirtildi. Ancak geri çağırmalar ABD ve Güney Kore’de bulunan araçları kapsıyor.

Dünya’ya Hyundai markası ile açılan ancak zamanla Kia’yı da ön plana alarak önemli satış rakamlarına ulaşan iki markanın hangi yıllarda üretilen hangi modeller için geri çağırma planı aldığı açıklanmadı.

Hyundai ve Kia‘nın araç geri çağırma işlemi ilk defa olmuyor. Ocak ay’ında Güney Kore Altyapı ve Ulaştırma Bakanlığınca yapılan açıklama da 3 Mart 2015 ve 25 Temmuz 2016 tarihleri arasında üretilen Tucson ile 1 Ağustos 2015 ve 27 Temmuz 2016 tarihleri arasında üretilmiş olan Sportage modeli  toplom 150 bin aracı arka amortisörlerindeki hatalı üretimlerinden dolayı servislere geri  çağırmıştı. Hyundai Motor Co ve Kia Motors Corp  önceki yıllarda da binlerce aracını geri çağırmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ