Kredi ve Banka Haberleri
Güzellik Salonu Tüketici Kararı
0

Şikayet Konusu                    : Ayıplı Hizmet

Şikayet Tarihi                       : 05.11.2015                       

Olayın Özeti: Tüketici, 01.06.2013 tarihinde ….. Estetik Güzellik ve Yaşam Salonu ile 890,00 TL bedelle hizmet sözleşmesi yaptığını, söz konusu hizmeti 2012 yılında almaya başladığını, aradan 3 yıl geçmesine rağmen hizmet başlangıcında kendisine vaat edilen hususların oluşmadığı, olması gereken güzellik ve estetik durumlarının yapılamadığını, bahsedilen ve sözleşmede belirtilen hususlarda bir gelişim göstermediğinden, söz konusu hizmetten memnun kalmadığını, bu sebeple söz konusu hizmet sözleşmesinin iptal edilmesini ve ödemiş olduğu fatura bedelinin tarafına iade edilmesi yönünde karar verilmesini arz ve talep etmektedir.

Şikayet Edilenin Savunmasının Özeti: İlgili firmadan 06.11.2015 tarihli yazımızla savunma istenmiş, 19.11.2015 tarihinde tebligat yapılmış, firma yaptığı savunmasında; sözleşme tarihinde tüketiciye alınacak hizmetlerin sınırları doğrultusunda gerekli bilgilerin verildiği, hangi aşamalardan sonra nasıl bir verim alınabildiği açıkça belirtilmiştir. Söz konusu hizmetin verilmesinden bu yana 3 yıl gibi bir süre geçmiştir ve tüketici bu süre içerisinde firma olarak bize bir şikayette bulunmamıştır. Tüketici tamamıyla haksız bir şikayette bulunmuştur. Bu yüzden başvurunun reddedilmesi gerekmektedir.

İnceleme ve Gerekçe: Tüketicinin dosya ve eklerinin incelenmesinden sonra; tüketicinin şikayete konu olayla ilgili olarak söz konusu hizmeti uzun zamandır kullandığını, dilekçesinde belirttiği hususlarda uzun süre bu duruma sessiz kaldığı, ürünün ve hizmetin kullanılmasından bu yana  yaklaşık  3 yıllık süre ile  makul süreyi aştığı ve tüketicinin bu talebinde iyi niyetli olmadığı anlaşıldığının tespit ve kanaati doğrultusunda aşağıdaki hüküm kurulmuştur.

Hüküm: Tüketicinin talebinin reddine, itirazı kabil olmak üzere karar verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ