Kredi ve Banka Haberleri
Led TV Tüketici Kararı
0

Olayın Özeti: Tüketici, 10.01.2015 tarihinde …… Bilgisayar’dan ……. marka Led TV satın aldığını, ancak kuruluma geldiklerinde ekran panelinin kırık olması sebebi ile 16.01.2015 tarihinde yenisi ile değiştirdiklerini, ancak yeni gelen ürünün alt tarafında çerçeve ile ekran paneli arasında açıklık fark ettiklerini, görevli personelin montaj sırasında kapatılarak kendilerine teslim ettiklerini, ancak gün içerisinde açıklığın daha da artması üzerine servis çağırdıklarını, aynı gün gelerek kullanıcı hatası denilerek tutanak düzenleyerek gittiklerini, ilgili firma ile görüştüklerini, ancak olumlu bir sonuç alamadığını, bu sebeple söz konusu ürünün geri alınarak yenisi ile değiştirilmesi yönünde karar verilmesini arz ve talep etmektedir.

Şikayet Edilenin Savunmasının Özeti: İlgili firmadan 09.03.2015 tarihli yazımızla savunma istenmiş, …….. Vizyon Elektriğin savunmasında özetle; ‘‘cihaz kurulumu esnasında onarıldığı iddia edilen çerçevenin açıklığı bu şikayete konu edilen hata değildir. Şikayet konusu edilen ürünün sol üst kenar kısmında meydana gelen çatlaktan ibaret hasar kullanıcı kusurundan kaynaklanmaktadır. Tamamen tüketici hatası sonucu oluşan hasardan müvekkil şirketin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. bu nedenle tüketicinin haksız şikayetinin reddedilmesini talep ederiz’’ şeklinde cevap vermiştir.

İnceleme ve Gerekçe: Tüketicinin dosya ve eklerinin incelenmesinden sonra ………..Teknik Meslek Lisesi Elektronik Öğretmeni bilirkişi olarak görevlendirilmiştir. Bilirkişi raporunda özetle; incelemeye konu …… marka televizyonun garanti kapsamında olmadığı, söz konusu üründe darbe ve çizik izine rastlandığı, söz konusu ürünün ekranının sol orta bölümündeki çerçeve ile panel ekran arasında açıklık görüldüğü, ayrıca söz konusu ürünün boydan boya 100cm ekranın iç kısmında çatlama oluştuğunun tarafınca tespit edildiği, bunun da tüketici hatasından kaynaklanan bir durum olduğu yönünde verdiği rapor doğrultusunda, aşağıdaki hüküm kurulmuştur.

Hüküm: Tüketicinin talebinin reddine, itirazı kabil olmak üzere karar verildi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ