Kredi ve Banka Haberleri
Yatak Tüketici Kararı
0

Olayın Özeti: Tüketici, 26.11.2014 tarihinde ……. Halıcılık Mob. Teks. Tur. İnş. Day. Tük. Mal. Züc. San. ve Tic. Ltd. Şti.’den 1.900,00 TL bedelle yatak aldığını, ancak söz konusu ürünün bir süre sonra deforme olması sebebi ile ilgili firmaya başvurduğunu, ancak olumlu bir sonuç alamadığını, bu sebeple söz konusu ürünlerin geri alınarak fatura bedeli olan 1.900,00 TL’nin tarafına iade edilmesi yönünde karar verilmesini arz ve talep etmektedir.

Şikayet Edilenin Savunmasının Özeti: İlgili firmadan 08.07.2015 tarihli yazımızla savunma istenmiş, 14.08.2015 tarihinde tebligat yapılmış, ancak yasal süre içerisinde cevap hakkını kullanmamıştır.

İnceleme ve Gerekçe: Tüketicinin dosya ve eklerinin incelenmesinden sonra Endüstri Meslek Lisesi Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı öğretmeni bilirkişi olarak görevlendirilmiştir. Bilirkişi raporunda özetle; söz konusu ürünün incelenmesi sonucu; söz konusu ürünün yatak baza deri kaplamalarında deformasyonlar olması, yanlış montajın düzeltilmesi sonucu oluşan yırtık ve zedelenmelerin olması, yatak formunda deformasyonlar olması ve tek kişilik yatakta dikiş hatalarının olması sonucu tüketici kaynaklı bir durum olmadığı, üretim kaynaklı bir durum olduğu yönünde verdiği rapor doğrultusunda aşağıdaki hüküm kurulmuştur.

HÜKÜM: Tüketicinin talebinin kabulüne,

  • Ayıplı ürünün tüketiciden geri alınarak, fatura bedeli olan 900,00 TL’nin şikayet edilen firma tarafından tüketiciye iade edilmesine,
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ