Kredi ve Banka Haberleri
Antalya Turizmine İranlı Katkısı
0

Nevruz Bayramının gelmesiyle hareketlenen Antalya’nın tarihi ve turistik mekânlarını İranlı Turistler doldurmaya başladı. Tatil için Türkiye’yi tercih eden İranlı turistler kalabalık gruplar ile Antalya’ya gelmeye başladı.

Alışveriş Mekânlarının yaptığı programlar, hazırlanan ve hazırlanacak olan festivaller nedeniyle etkinliklerin artmasıyla, defalarca Antalya’yı tercih edenlerin yüzü gülerken esnafı da güldürmüş oldular.

Geçen yıl nevruz döneminde 28 bin turist ağırlayan Antalya, geçen yıl 30 bin turist çekmişti. Bu yıl kaç turistin geleceği ise merak konusu olurken, Havayolunda görevli kişilerin açıklamasıyla günde yirmi –yirmi beş uçağın indiği ve hareketliliğin arttığı belirtildi.

2017 Sezonunu İranlı turistlerle açan Antalya’da özellikle alışveriş merkezlerinin hareketlenmesi, gece gündüz alışveriş yapmaları işletmecilerin yüzünü güldürdü. Geceleri eğlence mekânlarında boy gösteren turistler bu yılki sezon için turistik merkezlerin iştahını kabartıyor.

İran’a Sınırı Olan Van Şehri Memnun

Çaldıran İlçesi ile İran’a sınır olan Van şehri otellerinin tam doluluk oranına ulaştığı Nevruz bayramı nedeniyle otobüslerin tur rehberler eşliğinde Türkiye’ye geçiş artmış durumda. Yakın olmasından dolayı ve Van’ın tarihi ve güzel yerlerinin çokluğu turistleri çekerken, Akdamar adasına yapılan tekne seferlerinin sayısı da artış gösterdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ