Kredi ve Banka Haberleri
90 Bin Memur Alınacak.
0

Şubat ay’ında başlatılan ve işçilerin yanında işverenleri destekleyen İstihdâm Seferberliği tüm hızıyla devam ediyor. Bu anlamda kişilerin iş sahibi olabilmesi için tüm olanaklar seferber edilmiş durumda. Yapılan eğitim programları, iş imkânının verilmesi ile işverenin ödemesi gereken vergi ve sigorta masrafları da devletten karşılanması gibi bir çok kampanya ve proje hayata geçirilmiş durumda.

Sosyal Devlet anlayışıyla her türlü desteğin sağlandığı iş hayatında bu çalışmalar sonucunda iş sahibi yapılan sayısı oldukça fazla.

Son dönemde devlette yaşanan kadro açığı sonrası ise Mart ay’ından itibaren ilköğretim, lise, önlisans ve lisans mezunu 90 bin personel alımının yapılacağı duyuruldu. Duyuru da KPSS şartı ve KPSS’siz alımların yapılacağı belirtilirken en fazla alım ise yine 20 bin sözleşme öğretmen alımı ile Milli Eğitim Bakanlığınca yapılacak. Bin beş yüz engelli öğretmen alımı da bu atamalarda gerçekleştirilecek. Sözleşmeli Öğretmen alımı mülakatı için yapılacak yerler daha önce açıklanmıştı.

Milli Savunma Bakanlığı 13 bin sözleşmeli erbaş ile 11 bin uzman erbaş, Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 personel, İçişleri Bakanlığı 10 bin polis, Gelir İdaresi Başkanlığı 2 bin gelir uzman yardımcısı, Aile Bakanlığı bin beş yüz danışma ve yönlendirme görevlisi, Yükseköğretim Kurulu ise 4 bin öğretim üyesi alırken Ulaştırma Bakanlığının da 2 bin 500 personel alması bekleniyor.

Atamaların ayrıntılı şartlarını ve özelliklerine Devlet Personel Başkanlığının dpb.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ